KaLaKuSu 2014

DSCF1396

Pisikese Kalamaja hiiglaslike hoonete lugu

Suvepuhkuse teises pooles on Maru Karu linnas tagasi. Siis algab kunstitegevusi ja ajalugu ühendav suveprojekt Kalamaja Laste Kunstisuvi (KaLaKuSu). Maru Karu paneb kõrva vastu suuri Kalamaja tööstushooneid ja kuulatab, kas aastatepikkune masinamüra on sinna talletunud. Uskuge või mitte – kel kõrvad, see kuuleb ja kel silmad, see näeb. Näha on, kuidas 900 töötajat jälle oma sammud tööle  seab, kuidas meie majandus õitsele puhkeb ja kuidas Franz Krull saab tuntuks üle maaima …

Mida neis majades toodeti? Piilume läbi ajaloo ja läbi kunstilise vaatenurga  tööstusprotsessi,  leiame nii graafilisust, maalilisust, kui vormilisust.  Ka tööstustoodang kujuneb läbi väikese kunstitegija käe, silma ja tunnetuse.

  Kunstilist tööstustoodangut saab näha KaLaKuSu väljanäitustelt. Kunstisuvel osalemiseks registreerige end marukaru@marukaru.ee,  siis saate ka täpse päevakava.
Kunstisuvi toimub 28.juuli-1.august ja 18-22 august, 6-12 aastastele lastele. 4 tundi käsikäes ajalugu ja kunstitegevusi.  Osalustasu 50 eurot, marukarudele soodustus.