Mis on Maru Karu

Maru Karu pole muidugi mingi karu. See on üks maru ettevõtmine, mis on Kalamajas elu huvitavamaks muutnud ja muudab edaspidigi. Eelkõige on Maru Karusse oodatud lapsed, aga täpselt sama palju ka nende vanemad. Kõik on meile alati oodatud.

Tulla on meile lihtne. Tähtis on tahe midagi koos korda saata ning teada meie aadressi. See on Tööstuse 43. Kõige lihtsam on seda paika ära tunda suurte akende järgi. Akendel on alati ka kirjas, mis meil parajasti ning edaspidi plaanis on.

See, mis meil plaanis on, avaneb rubriigi „Mis on tulemas“ alt. Tulemas on alati palju. Seda, mis jõukohane lapsele, aga ka seda, mis kutsub kaasa täiskasvanut. Tihti saavad tulla nad koos. Rõõmustame perede üle.

Maru Karu tahab olla abiks, et sina ja mina võiksime olla üks kogukond, muuta elu kaunimaks ning paremaks. Siin võiksid sündida teosed erinevatest kunstiliikidest, tekkida uued lahendused, isegi tehnoloogiad, kasutusele tulla uued meetodid.

Muidugi soovime seda ka teistele jagada, näidata, Kalamaja erilisse, kunsti hindavasse miljöösse sobitada, rohelise mõtteviisiga siduda. Ühesõnaga, elu ilusamaks, loomingulisemaks, aga sedakaudu ka turvalisemaks muuta.

Oleme veendunud, et laps, kes meiega kunsti teeb, jutte kuulab ja räägib, elu ja olemise üle arutab, saab siit kaasa midagi erilist, sellist, mis saadab teda terve elu ning aitab üle ka kõige raskematest hetkedest. See laps oskab tunda rohkem rõõmu ja sedakaudu ka oma lähedasi õnnelikumateks muuta.

Maru Karu ei sünni ühe inimese mõttest või tahtmisest.  Oleme siin ja praegu ja liigume edasi,  aga võtame kaasa möödunud ajad ja asjad neis.  Õpime elukogenumatelt ja kuulame hoolega eluavastajaid.  Hindame nii vana kui noort, neilt mõlemilt on palju õppida.

Teeme üksteist omavahel tuttavaks. Tore on tänava peal tuttavatele naeratada 🙂